14 Dicembre 2016 |
15h00 | Çanakkale Belediyespor (TUR) | 3 - 0 (25-8, 25-12, 25-15) | Levski Siconco Sofia (BUL) |
16h00 | Stiinta Bacau (ROU) | 1 - 3 (25-19, 14-25, 22-25, 18-25) | Bursa BBSK (TUR) |
17h00 | Randaberg IL (NOR) | 0 - 3 (14-25, 15-25, 15-25) | Kangasala LP (FIN) |
17h00 | KV Skënderaj (KOS) | 1 - 3 (19-25, 19-25, 25-23, 14-25) | Vasas Budapest (HUN) |
17h00 | VK Slavia Bratislava (SVK) | 3 - 1 (28-30, 25-20, 25-19, 25-15) | UVC Graz (AUT) |
17h30 | OrPo Orivesi (FIN) | 0 - 3 (13-25, 20-25, 15-25) | SSC Palmberg Schwerin (GER) |
17h30 | OK Marina Kastela (CRO) | 3 - 2 (25-15, 25-21, 18-25, 22-25, 15-13) | PSvBG Salzburg (AUT) |
18h00 | OK Porec (CRO) | 0 - 3 (16-25, 17-25, 10-25) | TJ Ostrava (CZE) |
18h00 | Pannaxiakos Naxos (GRE) | 0 - 3 (forfait) (0-25, 0-25, 0-25) | Yenisei Krasnoyarsk (RUS) |
18h00 | Královo Pole Brno (CZE) | 3 - 0 (25-19, 25-22, 25-17) | VB Niederösterreich Sokol/Post SV (AUT) |
18h00 | Olympiacos Piraeus (GRE) | 3 - 0 (25-23, 25-18, 25-22) | CSM Bucuresti (ROU) |
20h00 | Volley Mulhouse Alsace (FRA) | 1 - 3 (19-25, 25-19, 20-25, 19-25) | Asterix Avo Beveren (BEL) |
20h00 | CV Logroño (ESP) | 3 - 0 (26-24, 25-16, 25-15) | AVC Famalicao / Leica (POR) |
20h30 | VC Oudegem (BEL) | 0 - 3 (19-25, 16-25, 22-25) | Viteos Neuchâtel UC (SUI) |
21h00 | CV Haris La Laguna Tenerife (ESP) | 1 - 3 (12-25, 25-16, 20-25, 23-25) | Charleroi Volley (BEL) |
15 Dicembre 2016 |
19h00 | AEL Limassol (CYP) | 3 - 0 (25-22, 25-22, 25-18) | Strabag VC Bratislava (SVK) |
10 Gennaio 2017 |
14h00 | Levski Siconco Sofia (BUL) | 0 - 3 (12-25, 12-25, 18-25) | Çanakkale Belediyespor (TUR) |
15h00 | Yenisei Krasnoyarsk (RUS) | 3 - 0 (forfait) (25-0, 25-0, 25-0) | Pannaxiakos Naxos (GRE) |
18h00 | Vasas Budapest (HUN) | 3 - 0 (25-14, 25-11, 25-13) | KV Skënderaj (KOS) |
11 Gennaio 2017 |
16h00 | Bursa BBSK (TUR) | 3 - 1 (25-15, 25-17, 18-25, 25-23) | Stiinta Bacau (ROU) |
17h00 | CSM Bucuresti (ROU) | 0 - 3 (23-25, 20-25, 20-25) | Olympiacos Piraeus (GRE) |
17h30 | Kangasala LP (FIN) | 3 - 0 (25-23, 25-14, 25-17) | Randaberg IL (NOR) |
18h00 | VB Niederösterreich Sokol/Post SV (AUT) | 1 - 3 (28-26, 21-25, 16-25, 23-25) | Královo Pole Brno (CZE) |
18h00 | TJ Ostrava (CZE) | 3 - 0 (25-17, 25-11, 25-21) | OK Porec (CRO) |
19h00 | SSC Palmberg Schwerin (GER) | 3 - 0 (25-20, 25-21, 25-13) | OrPo Orivesi (FIN) |
19h30 | PSvBG Salzburg (AUT) | 0 - 3 (25-27, 14-25, 23-25) | OK Marina Kastela (CRO) |
21h00 | AVC Famalicao / Leica (POR) | 1 - 3 (14-25, 22-25, 25-21, 24-26) | CV Logroño (ESP) |
12 Gennaio 2017 |
18h00 | Strabag VC Bratislava (SVK) | 3 - 1 (Golden Set : 5-15) (25-27, 25-22, 25-18, 25-14) | AEL Limassol (CYP) |
20h00 | Viteos Neuchâtel UC (SUI) | 3 - 0 (25-23, 25-19, 25-15) | VC Oudegem (BEL) |
20h30 | Charleroi Volley (BEL) | 2 - 3 (28-30, 25-22, 18-25, 25-20, 12-15) | CV Haris La Laguna Tenerife (ESP) |
20h30 | Asterix Avo Beveren (BEL) | 3 - 1 (20-25, 25-20, 25-20, 25-18) | Volley Mulhouse Alsace (FRA) |
17 Gennaio 2017 |
19h00 | UVC Graz (AUT) | 1 - 3 (23-25, 25-22, 29-31, 18-25) | VK Slavia Bratislava (SVK) |
24 Gennaio 2017 |
15h00 | Çanakkale Belediyespor (TUR) | 2 - 3 (20-25, 24-26, 25-15, 25-19, 9-15) | Olympiacos Piraeus (GRE) |
19h00 | SSC Palmberg Schwerin (GER) | 3 - 0 (25-18, 25-14, 25-20) | Kangasala LP (FIN) |
25 Gennaio 2017 |
13h00 | Yenisei Krasnoyarsk (RUS) | 3 - 0 (25-17, 25-17, 25-13) | OK Marina Kastela (CRO) |
17h00 | VK Slavia Bratislava (SVK) | 0 - 3 (15-25, 18-25, 15-25) | Bursa BBSK (TUR) |
18h00 | TJ Ostrava (CZE) | 3 - 0 (25-14, 25-21, 25-12) | Královo Pole Brno (CZE) |
20h00 | Viteos Neuchâtel UC (SUI) | 3 - 1 (25-27, 25-22, 25-16, 25-21) | AEL Limassol (CYP) |
20h00 | CV Logroño (ESP) | 3 - 1 (25-17, 23-25, 25-14, 25-23) | Charleroi Volley (BEL) |
20h30 | Asterix Avo Beveren (BEL) | 3 - 1 (25-22, 25-17, 18-25, 25-20) | Vasas Budapest (HUN) |
7 Febbraio 2017 |
18h00 | Královo Pole Brno (CZE) | 1 - 3 (25-12, 20-25, 19-25, 19-25) | TJ Ostrava (CZE) |
18h00 | Vasas Budapest (HUN) | 2 - 3 (25-19, 13-25, 13-25, 25-19, 10-15) | Asterix Avo Beveren (BEL) |
19h30 | Olympiacos Piraeus (GRE) | 3 - 2 (19-25, 25-17, 21-25, 25-14, 16-14) | Çanakkale Belediyespor (TUR) |
8 Febbraio 2017 |
16h00 | Bursa BBSK (TUR) | 3 - 1 (25-13, 25-14, 23-25, 25-22) | VK Slavia Bratislava (SVK) |
17h30 | Kangasala LP (FIN) | 0 - 3 (21-25, 16-25, 20-25) | SSC Palmberg Schwerin (GER) |
17h30 | OK Marina Kastela (CRO) | 0 - 3 (21-25, 18-25, 5-25) | Yenisei Krasnoyarsk (RUS) |
9 Febbraio 2017 |
19h00 | AEL Limassol (CYP) | 0 - 3 (13-25, 15-25, 22-25) | Viteos Neuchâtel UC (SUI) |
20h30 | Charleroi Volley (BEL) | 0 - 3 (16-25, 17-25, 19-25) | CV Logroño (ESP) |
22 Febbraio 2017 |
18h00 | TJ Ostrava (CZE) | 1 - 3 (16-25, 23-25, 25-22, 15-25) | Yenisei Krasnoyarsk (RUS) |
20h30 | Asterix Avo Beveren (BEL) | 2 - 3 (22-25, 25-11, 25-19, 20-25, 12-15) | Olympiacos Piraeus (GRE) |
23 Febbraio 2017 |
20h00 | Viteos Neuchâtel UC (SUI) | 0 - 3 (21-25, 20-25, 22-25) | SSC Palmberg Schwerin (GER) |
20h00 | CV Logroño (ESP) | 1 - 3 (15-25, 25-27, 25-19, 21-25) | Bursa BBSK (TUR) |
7 Marzo 2017 |
13h00 | Yenisei Krasnoyarsk (RUS) | 3 - 0 (25-23, 25-20, 26-24) | TJ Ostrava (CZE) |
16h00 | Bursa BBSK (TUR) | 3 - 0 (25-18, 25-12, 25-18) | CV Logroño (ESP) |
8 Marzo 2017 |
18h30 | Olympiacos Piraeus (GRE) | 3 - 1 (25-18, 25-16, 19-25, 25-21) | Asterix Avo Beveren (BEL) |
9 Marzo 2017 |
19h00 | SSC Palmberg Schwerin (GER) | 3 - 0 (25-15, 25-15, 25-20) | Viteos Neuchâtel UC (SUI) |